Veľvyslanectvo mladých 2017 - Poznáme víťazov šiesteho ročníka

Veľvyslanectvo mladých 2017: Poznáme víťazov šiesteho ročníka!

Veľvyslanectvo mladých 2017 pozná svojich víťazov! Práve vďaka projektu študenti dostali priestor na predloženie návrhov, ako zmeniť prostredie okolo seba k lepšiemu.

V šiestom ročníku projektu Veľvyslanectvo mladých sa so svojimi prácami predstavilo päť vybraných študentov zo stredných i vysokých škôl na Slovensku. Hlavnou myšlienkou projektu Veľvyslanectvo mladých je dať šancu študentom aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku. „Je veľmi dôležité, aby sme u študentov budovali lokal patriotizmus. Mladí ľudia sú budúcnosť našej krajiny,“ hovorí autorka projektu a generálna riaditeľka Star production Mária Reháková.

Veľvyslanectvo mladých 2017 - Poznáme víťazov šiesteho ročníka Veľvyslanectvo mladých 2017 - pozná svojich víťazov!     

Titul Veľvyslanec mladých spomedzi študentov stredných škôl získal Daniel Novák z Obchodnej akadémie zo Starej Ľubovne vďaka projektu, ktorého hlavnou myšlienkou je vytvoriť oddychovú a informačnú zónu v sochárskom sympóziu vo Vyšných Ružbachoch. Za víťazstvo si odniesol množstvo hodnotných cien, medzi ktorými je i jazykový pobyt v Oxforde.

Veľvyslanectvo mladých 2017 - pozná svojich víťazov! Veľvyslanectvo mladých 2017 - Poznáme víťazov šiesteho ročníka

V tomto ročníku po prvý raz dostali možnosť prezentovať svoje projekty i študenti vysokých škôl. Najviac porotu ohúril nezvyčajný nápad študentov medicíny z Univerzity Komenského s názvom Virtuálna Anatomická učebňa. Autorom tejto inovatívnej myšlienky je Tomáš Brngál, ktorého pre neodkladné povinnosti zastúpil kolega Tung Cao Thanh. Vďaka spolupráci s Veľvyslanectvom Čínskej ľudovej republiky získali víťazi projektu možnosť zúčastniť sa ročného študijného pobytu na vybranej univerzite v Číne.

Veľvyslanectvo mladých 2017 - pozná svojich víťazov! Veľvyslanectvo mladých 2017 - pozná svojich víťazov! Veľvyslanectvo mladých 2017 - pozná svojich víťazov! Veľvyslanectvo mladých 2017 - Poznáme víťazov šiesteho ročníka