Úspešný workshop veľvyslanectva mladých v Nitre

Úspešný workshop veľvyslanectva mladých v Nitre

Po Banskej Bystrici a Košiciach zavítali organizátori podujatia Veľvyslanectvo mladých aj do mesta pod Zoborom, aby predstavili zástupcom a študentom tunajších a stredných škôl projekty, ktoré vznikli na pôde tohto podujatia.

Nitriansky workshop sa konal v priestoroch divadla Andreja Bagara a v úvode privítal účastníkov riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy, ktorý zdôraznil najmä fakt, že Veľvyslanectvo mladých podporuje kreativitu a tvorivé schopnosti našej mladej generácie, v čom spočíva jej najväčší potenciál.

Foto: Ramon Leško

Prítomných pozdravil aj zástupca Nitrianskeho samosprávneho kraja Vladimír Gubiš, vedúci odboru školstva.

Foto: Ramon Leško

Autorka myšlienky projektu a hlavná organizátorka, riaditeľka vydavateľstva Starproduction Mária Reháková, oboznámila prítomných s dvanásťročnou históriou Veľvyslanectva mladých, ktoré počas svojej existencie vygenerovalo už nejednu úspešnú prácu, ktorá našla svoje uplatnenie nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí: „Účasť na tomto projekte doslova otvára dvere našej najmladšej generácie do sveta vedy, techniky a spoločenských vied. Dáva im možnosť odprezentovať svoje nápady a myšlienky a naďalej na nich pracovať. Porota, v ktorej prijali členstvo aj veľvyslanci jednotlivých krajín je síce náročná, ale zároveň aj veľmi inšpiratívna. Mladí ľudia, stredoškoláci a vysokoškoláci tak môžu preukázať nielen svoju kreativitu, ale aj jazykové schopnosti, bez ktorých sa dnes už nezaobídu.“ram_1661.jpgFoto: Ramon Leško

Prirodzene, že každá dobrá myšlienka potrebuje k svojej realizácii aj partnera a partnerstvo na tomto podujatí prijala aj 365 Banka. O tom, že práve tento peňažný ústav, ktorý je zameraný aj na špecifické potreby mladých a je teda priam prirodzeným partnerom veľvyslanectva mladých porozprávala prítomným zástupkyňa banky Martina Sterová.

Celý článok aj s fotogalériou nájdete na www.zenskyweb.sk