Veľvyslanectvo mladých sa predstavilo v Košiciach

Veľvyslanectvo mladých sa predstavilo v Košiciach

Projekt na podporu stredoškolákov a vysokoškolákov Veľvyslanectvo mladých pokračuje v sérii workshopov po Slovensku. V utorok predstavili organizátori projekt na pôde Technickej univerzity v Košiciach.

Séria workshopov s cieľom predstaviť výnimočný projekt určený študentom stredných a vysokých škôl mala svoje pokračovanie na východe Slovenska. Autorka projektu Mária Reháková predstavila projekt študentom Technickej univerzity v Košiciach na pôde Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie. 

Foto: Ramon Leško

Na stretnutí zároveň vznikla nová spolupráca v rámci projektu práve s touto fakultou za podpory jej dekanky, doc. Ing. Ivety Vaskovej, PhD.. Ako povedala, tohtoročná téma pre vysoké školy – Vráťme prírode to, čo sme jej vzali, je v úzkej symbióze ich fakulty, keďže kladú veľký dôraz práve na recykláciu.

Aby získali študenti prehľad o tom, ako vyzerá samotná súťaž, organizátori pre nich pripravili aj ukážky finalistov uplynulých ročníkov projektu. Za kategóriu stredné školy prišla prezentovať osobne Laura Šnuriková, ktorá absolvovala finále v školskom roku 2019/2020.

Foto: Ramon Leško

Kategóriu Vysoké školy odprezentovali zo záznamu finalisti z minulého roku – študenti Lekárskej fakulty UK v Bratislave Victor Ibara a Marek Kajan.

Foto: Ramon Leško

Celý článok a viac fotografií nájdete na www.zenskyweb.sk